Předmytí karoserie

Předmytí karoserie považuju (a je považováno) za nejdůležitější krok před samotným ručním mytím. Osobně na něj kladu velký a striktní důraz. Doporučuji si taky přečíst můj článek od mytí ráfků a pneu, což je krok před a zárověň součást předmytí.

Aktivní pěna rouzpouští a zvláčňuje špínu na laku, kterou tlakem vody opláchneme. Zaručíme tím, že v následném ručním mytí se nám do rukavice nedostane špína v podobě bahna a prachu, kterými bychom škrábali lak.

Začnu tím, co používám: Pracuju se skvělou tlakovou myčkou Ava Smart P80 Large Bundle. Za mě je to skvělej výkonnej stroj a hlavně kvalitně zpracovanej. Kovový čerpadlo, mohutný části a silný oplastování tvoří robustnost a perfektní funkčnost. Co nejvíc na týhle myčce cenim, je samotná obsluha. Všechno funguje na principu rychlospojek, takže cvak cvak a nic mě při práci nezdržuje. Součástí myčky je taky napěňovač, kterej skvěle napěňuje a tlačí.

Co se týče chemie, tak mám nejradši aktivní pěny Gentle Snow Foam (KochChemie) a Avalanche (Auto Finesse). Ředím je dle potřeby 1:5 – 1:15 a přidávám trochu Green Staru – ten mi pomá hlavně s rozprsknutými čmeláky na přední masce a zrcátkách. Zároveň ho považuju za booster samotný pěny.

Nanášim ji odspoda nahoru, aby se navrstvila. 2-4 minutky nechám působit a pěnu pak tryskám z auta pryč podle toho, jakou mám náladu. Nekladu důraz na to, jestli odshora dolu, nebo naopak. Oficiálně by se měla pěna oplachovat odspoda nahoru, aby pěna mohla déle působit.

MŮJ TIP: Během působení aktivní pěny štětcem projedu všechny nelakovaný části, jako je nádrž, přední maska a gumový těsnění kolem oken. Kartáčem taky naruším špínu v podbězích.