Aplikace keramického povlaku na sklo

Když jdeš malovat zeď a podkladem je omítka, barva se ti nechytne a oloupe se ti. Celkem shit, co? Takový problém se ve stavebnictví řeší šikovnou věcí, kterou nazýváme penetrace. Zpevní podklad a vytvoří dokonalý povrch k nánosu barvy.
To bylo jen pro uvědomění, co je to penetrace, a přesuneme se k autům.

Keramická ochrana nebo tekuté stěrače jsou známou věcí. Ovšem nervama vyskakujou žíly na čele, když od aplikace vydrží týden a jsou fuč.
Děje se tomu tak z důvodu, že se přípravek nedokáže řádně spojit se sklem a „oloupe“ se přesně jako na začátku zmiňovaná barva na omítce.
Takže se dostáváme k přípravku View (GYEON). Balení v sobě obsahuje kombo v podobě lahviček Cleanse a keramické ochrany Repel.
Cleanse je taková lehce abrazivní, čisticí, a zároveň penetrační tekutina, která tvoří základ úspěchu v podobě výdrže – 12 měsíců nebo 30 000 km. Takhle vypadá celý postup aplikace:

1) Celé okno musíš perfektně umýt a ideálně dekontaminovat clayem. Odmasti Prepem nebo Crystalem.

2) V balení je již zmíněný Cleanse. Pomocí bílého aplikátoru vylešti krouživými pohyby celé okno a nech Cleanse 15 minut zaschnout.

3) Po 15 minutách zůstane na skle krusta, kterou odstraň čistým mikrovláknem. Pomoci ti může odmašťovač Prep (GYEON).

4) Popadni aplikační hadřík a přehni jej přes aplikátor. Nanes dostatečný množství Q2 Repelu a krouživými pohyby nanášej keramiku.

5) Po 20 minutách ještě neslešťuj, ale do již nanesený vrstvy aplikuj další vrstvu – prodloužíš tím životnost ochrany.

6) Po dalších 20 minutách vem čistej Bald Wipe a vylešti sklo do naprostý průzračnosti. Máš hotovo!

 

Skvělou záležitostí je Clarity od Angelwax. Je to koncentrovaná kapalina do ostřikovačů, která nezkracuje, ale naopak prodlužuje životnost keramické ochrany na skle.

 

MŮJ TIP: Nezapomeň si vyčistit gumičky na stěračích nebo pořiď rovnou nové. Ideálně na gumičky natáhni trochu Q2 Repelu. Nebudou ti pak při stírání skákat.